Dariusz Chorąży

Nieruchomości i dobra

Ubezpieczenie domu i mieszkania

Co może obejmować ubezpieczenie domu i mieszkania?
Twój dom to nie tylko cztery ściany, ale także przedmioty, którymi się otaczasz, sposób w jaki lubisz spędzać czas i bliskie Ci osoby. Dzięki ubezpieczeniu domu lub mieszkania możesz ochronić wszystko to, co dla Ciebie ważne.
 • Wypłata w razie pożaru, zalania i innych zdarzeń. Otrzymasz odszkodowanie po takich zdarzeniach jak, m. in.: pożar, powódź, zalanie, przepięcie, stłuczenie czy kradzież z włamaniem.
 • Pomoc fachowców po szkodzie. Jeśli w Twoim domu dojdzie do szkody, zaoferujemy wsparcie naszych fachowców (np. hydraulika, elektryka, szklarza) i zapłacimy za ich pracę.
 • OC w życiu prywatnym. Pomożemy Ci pokryć finansowe zobowiązania za szkody spowodowane nieumyślnie innym osobom
 • Zwrot pieniędzy za rzeczy skradzione poza domem. Ubezpieczymy od kradzieży i rabunku przedmioty, które Ty lub Twoi bliscy zabieracie ze sobą do pracy, na spacer czy dłuższą wycieczkę.

Ubezpieczenie mieszkania i domu na wynajem

Ubezpiecz mieszkanie, które wynajmujesz innym i skorzystaj z kompleksowego rozwiązania na wypadek szkód czy przestoju w wynajmie. Wszystkie swoje nieruchomości możesz ubezpieczyć w ramach jednej polisy.
Co zawiera ubezpieczenie?
 • Wypłata za szkody wyrządzone przez lokatorów
 • Lokal zastępczy
 • Pokrycie dwumiesięcznej kwoty wynajmu
 • Kilka nieruchomości na jednej polisie

Ubezpieczenie najemcy

Co obejmuje ubezpieczenie najemcy?
Gdy mieszkasz w wynajmowanym domu lub mieszkaniu możesz mieć pewność, że jesteś dobrze przygotowany na skutki niespodziewanych zdarzeń – zalania, pożaru czy włamania. W zależności od wybranego przez Ciebie zakresu ubezpieczenia możemy objąć ochroną to, co tworzy Twoje cztery kąty – rzeczy Twoje i Twoich najbliższych:
 • Wypłata w razie pożaru, zalania i innych zdarzeń
 • Zwrot pieniędzy za skradzione rzeczy
 • Pomoc fachowców po szkodzie
 • Wsparcie, jeżeli wyrządzisz szkodę

Ubezpieczenie OC domu i mieszkania

Kiedy działa ubezpieczenie OC mieszkania/domu?
Może się zdarzyć, że Ty lub Twoi domownicy wyrządzicie nieumyślnie szkodę innej osobie. Dzięki ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej (OC), to my wypłacimy jej odszkodowanie.
 • W przypadku szkód związanych z użytkowaniem lokalu. Jeżeli np. zalejesz sąsiada, wypłacimy mu odszkodowanie (nawet do 100 tys. zł), pomożemy posprzątać po szkodzie i wręczymy w Twoim imieniu upominek w ramach przeprosin.
 • Działa także poza domem. Ubezpieczenie przyda Ci się także w sytuacjach niezwiązanych z domem i jego otoczeniem. Pokryjemy bowiem koszty szkód, które Ty lub Twoi bliscy wyrządzicie np. w drodze do pracy, na placu zabaw, w restauracji czy będąc na wakacjach w Polsce.
 • Niezależnie od tego, kto spowodował szkodę. Ubezpieczenie przypisane jest do mieszkania/domu, a nie konkretnej osoby. Pieniądze wypłacimy także wtedy, jeżeli szkodę spowoduje Twoje dziecko, pies/kot albo inny z domowników, a także osoby pomagające Ci w domu (np. pomoc domowa, opiekunka do dziecka).

Kontakt

Dariusz Chorąży

Doradztwo

formularz wstępnej rezerwacji terminu spotkania

Blog

Czy upadek na śliskiej drodze, oparzenie w domu lub mała stłuczka samochodowa, mogą mieć poważne skutki dla zdrowia? Większość z nas odpowie, że nie, ale taki optymizm może być źródłem[...]

Rekordowe czasy oczekiwania na planowane zabiegi w Polsce motywują Polaków do szukania możliwości leczenia za granicą. Do NFZ wpływają tysiące wniosków o zwrot kosztów leczenia transgranicznego. Warto zaznaczyć, że jesteśmy[...]

Twórcą pierwszego na świecie systemu emerytalnego był Otto von Bismarck. To on w latach osiemdziesiątych XIX wieku jako pierwszy wprowadził system przymusowych ubezpieczeń społecznych. Była to tak zwana „umowa pokoleń”[...]